Uncategorized

Kiralık Araçlarda Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Sakarya araç kiralama, her geçen gün kullanım oranı artan ve özellikle yaz aylarında hemen hemen herkesin tercih etmiş olduğu bir hizmet türüdür. Kiralık araçlar bu denli kullanımı artmaya başlamasından dolayı kiralık araç hizmeti veren firmalarda farklı markalara ait birçok araç bulunur. Bulunan araçlar da sizlere uygun olan aracı seçip seyahat edeceğiniz tarihler ne ise seçim yaparak aracınızı kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Ancak araç kiralarken bilmeniz gereken çeşitli konular vardır. Bu konulara araç kiralamadan önce mutlaka değinmeli ve aracın tüm özelliklerini bilmeniz gerekir. Aksi takdirde araçta meydana gelen en ufak bir sorunda problem yaşayabilirsiniz. Kiralık araçlarda bulunması gereken özellikler şu şekildedir;

Sigorta Ve Kasko Özelliği

Öncelik olarak bir aracı almadan önce hatta ve hatta araca bakmadan önce ilk olarak bakmanız gereken özelliklerden bir tanesi aracın sigorta ve kaskosunun olup olmadığıdır. Sakarya araç kiralama özelliklerinde en önemli nokta budur. Sizler araç için herhangi bir araştırma yapmadan direkt olarak aracı aldınız ancak araçta sigorta ve kasko poliçelerinin yapılmadığını kaza yaptığınız zaman fark ettiniz bu durumda yaptığınız kazanın tüm hasarları tarafınızca karşılanır. Araç kiralama esnasında imzalayacak olduğunuz sözleşmede yer alan sigorta ve kasko kısımlarını özellikle okumanız tavsiye edilir. Aynı zamanda sigorta ve kaskoya ait poliçeleri de talep etme hakkınız bulunuyor.

Malzemeler

Trafiğe çıkan her araçta bulunması gereken çeşitli ekipmanlar mevcuttur. Bu ekipmanlar uzun süreli yolculuklarda meydana gelebilecek büyük problemlerin önlenmesine yardımcı olur. Bu malzemelerden herhangi birinin eksik olması durumunda sizler zor durumda kalabilirsiniz. Bunlar dışında zorunlu olarak araç içerisinde bulundurulması gereken malzemeler araç içerisinde yer almazsa ve bu yetkililer tarafından tespit edilirse cezai işlem uygulanır. Araçta bulunması gereken malzemelerden en önemlisi aracın ruhsatıdır. Araç ruhsatı olmadan asla yola çıkmamanız tavsiye edilir. Bunlar dışında ise egzoz muayene belgesi, trafik poliçeleri, ilk yardım çantası, yangın söndürücü, zincir çekme halatı, stepne, kriko, seyyar lamba gibi birçok malzemeye ihtiyaç vardır. Sakarya araç kiralama işlemleri yapmadan önce bu ekipmanları incelemeniz gerekir.

Kış Lastiği

Öncelik olarak aracı kış aylarında kiralamak istiyorsanız ve uzun yola çıkacaksanız kendinizi güven altına almak için mutlaka kış lastiği olan bir araç tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde yolda kalma gibi durumlar ile karşılaşabilir ya da araçta buzlanma ve kardan dolayı kayma gibi durumlar yaşanabilir. Bu durumda da sizlerin can sağlığı tehlike altında kalır. Kış lastiğinin olup olmadığını hem sözleşme de hem de Sakarya araç kiralama hizmeti veren firmalardan öğrenebilirsiniz.

Airbag (Hava Yastığı)

Araçların daha güvenli ve insanların daha az riskli olmasını sağlayan hava yastığı her araçta bulunması gereken bir özelliktir. Ancak bazı araçlarda hava yastığı daha önceden patlamış oluyor. Bu gibi durumlarda meydana gelebilecek problemlerde hayatınız risk altında olabilir. Araç kiralamadan önce airbag ile alakalı tüm bilgileri öğrenmeniz gerekir.

Araç Kiralamadan Önce Sözleşmenin Her Noktasını Okuyun

Araç kiralarken genellikle yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi sözleşmenin okunmamasıdır. Sözleşme içerisinde yer alan en ufak bir madde sizlerin mağdur olmasını sağlayabilir. Bu nedenle tüm sözleşmeyi okuyarak sözleşmenin içerisinde yer alan maddelerde aklınıza takılan bir soru var ise o soruyu çalışanlara yönelterek sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Sakarya araç kiralama için dilerseniz https://www.sakaryarehberim.com/a/arac-kiralama  sitesi üzerinden araç kiralama yapabilir ve kiralama hakkında sormak istediğiniz tüm soruları rahatlıkla sorarak ihtiyacınız olan aracı kiralayabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı